گریتینگ چیست؟
  • تلفن: 08633553908
  • همراه: 09186247765

گریتینگ چیست؟

گریتینگ (شبکه های فولادی) در واقع صفحات مشبکی هستند که علاوه بر امکان عبور هوا و نور از خود از استحکام بالایی برخوردار بوده و از برخورد عمودی دو تسمه و یا تسمه و میلگرد در یکدیگر و جوش خوردن آنها به وجود می آید.

گریتینگ با ظاهر ساده ای که دارد، دارای مراحل تولیدی می باشد که اگر تجربه ای در این حیطه نداشته باشیم امکان انجام آن به درستی، امکان پذیر نیست. زیرا مسائل و مشکلاتی در پروسه تولید اتفاق می افتد که تنها با داشتن اطلاعات و تجربه کافی در حیطه طراحی و ساخت، پیشگیری و رفع آن امکان پذیر می باشد.

بخش های مختلف گریتینگ عبارتند از:

الف) تسمه باربر:

مهمترین بخش گریتینگ تسمه باربر می باشد. چرا که بار تنها به روی این تسمه وارد می شود و درواقع وظیفه ی ثبات بر عهده ی این تسمه می باشد. این تسمه عمود بر دهانه بارگذاری می باشد و روی دو طرف دهانه ی بارگذاری قرار می گیرد. لذا سعی می شود برای ایحاد استحکام تغییرات لازمه در حین طراحی را روی این تسمه اعمال کنند. به عنوان مثال: ارتفاع و ضخامت تسمه باربر و فاصله باربرها از یکدیگر.

ب) تسمه رابط:

این بخش با وجود عدم اعمال بار بر روی آن، از اهمیت خاص خودش برخوردار است. رابط از تسمه، نیم تسمه، میلگرد آجدار و یا چهارپهلوی تابیده شده؛ بنا به نیاز کاری و طرح طراح ساخته می شود. ضخامت تسمه رابط و فاصله بین آن هیچ گونه نقشی در میزان بار قابل تحمل ندارد. بلکه این تسمه نقش ایجاد ارتباط بین تسمه های باربر و همچنین ثبیت کردن آن ها را ایفا می کند. همچنین باعث می شود که بتوان به سادگی روی آن قدم برداشت و یا وسایل نقلیه از روی آن عبور کنند.

ج) چشمه (مش بندی)

چشمه یا مشبندی در واقع از دوبخش کلی تشکیل می شود:

الف) فاصله بین باربرها: این فاصله که در واقع تعیین کننده فاصله دو تسمه باربر با یکدیگر می باشد نقش مهمی در میزان استحکام دارد. در واقع هرچقدر این فاصله کمتر باشد میزان استحکام بالا می رود. چرا که در نتیجه تسمه های باربر بیشتر در ساخت مد نظر استفاده می شود و نیرو بین تسمه های بیشتر تقسیم شده.

البته منطقی نیست که هر چقدر می خواهیم این فاصله را کم کنیم .چرا که ممکن است برای محلی که تنها عبور و مرور افراد در آن جریان داشته باشد هزینه های گزافی را پرداخت کنیم. لذا با توجه به نیاز باید این امر طراحی شود.

ب) فاصله بین رابط ها: فاصله بین دو تسمه و یا میلگرد رابط را گویند که باید از فاصله بین باربرهای بیشتر باشد. چرا که فاصله کمتر رابط به علت عدم وارد شدن بار به رابطها منطقی نیست و تنها تقش تثبیت کننده را به عهده دارند. البته بنا به اشیای عبوری این فاصله ها تعیین می شود. به عنوان مثال برای عبور دوچرخه، میزان ضخامت لاستیک دوچرخه در نظر گرفته می شود. همچنین در صنایع این فاصله را به نحوی در نظر می گیرند که در حین کار ابزار به پایین پرتاب نشوند.

تماس با ما

  •  اراک - شهرک صنعتی شماره 3 خیرآباد - انتهای خیابان نام آوران غربی - جنب تصفیه خانه - ساختمان شرکت نیکو فن پرشین
  • تلفن: 08633553908
  • فکس: 08633553907
  • همراه: 09186247765

معرفی گریتینگ

شبکه های فولادی در حقیقت صفحات مشبکی هستند که علاوه بر امکان عبور هوا و نور از خود از استحکام بالایی برخوردار هستند که از برخورد دو تسمه و یا تسمه و میلگرد در یکدیگر و جوش خوردن آنها بوجود می آید.یکی از مهمترین مزایای استفاده از آنها، استحکام بالای آن به نسبت وزن کم می باشد. در واقع استفاده از این صفحات طبق اصول استاندارد طراحی ضخامت و مشخصات فنی، باعث حصول سطحی مستحکم با وزنی کم می شود.از موارد استفاده آن می توان به استفاده در مخازن نفت و گاز، سکوهای نفتی، کشتی سازی، راه پله های فرار، پله های اسپیرال (گردان)، سازه های فلزی، دریچه های کانال و ... اشاره کرد.

سفارش گریتینگ

قیمت نهایی، مدت زمان تحویل و میزان بار قابل تحمل، با توجه به مشخصات فنی، شکل هندسی، جنس و وزن آن و نیز نوع پوشش گریتینگ محاسبه می گردد. شرکت نیکو فن پرشین با طراحی و تولید گریتینگ بدون محدودیت در شکل هندسی و ابعاد، آماده همکاری با تمامی صنعتگران فعال در این حیطه می باشد. برای استعلام و ارسال سفارش خود هم اکنون اقدام نمایید.

قیمت گریتینگ