کاربرد گریتینگ
  • تلفن: 08633553908
  • همراه: 09186247765

کاربرد گریتینگ

در این بخش برخی از کاربردهای گریتینگ که در صنعت خود نیز، به بخشهای بسیاری تقسیم می شوند نام برده و توضیح داده خواهند شد.

صنایع پتروشمی: بیشتری استفاده گریتینگ این مورد می باشد. چرا که با وجود پالایشگاه های نفت، سازه های فولادی، سکوهای نفتی و مخازن نفت و گاز، استفاده از گریتینگ رونق خاصی در این حوزه دارا می باشد. به عنوان مثال برای کف پوش و پله های سازه های شرکت های پتروشیمی و یا کف پوش دور مخازن پتروشیمی و پله های اسپیرال آنها استفاده می گردد.

صنایع کشتی سازی: در صنایع کشتی سازی نیز برای کف پوش بعضی نواحی کشتی از گریتینگ استفاده می شود. چرا که به راحتی نور، هوا و آب را از خود عبور می دهد.

صنایع غذایی: صنایع غذایی نیز معمولا برای روکش دریچه های فاضلاب کف کارخانه هایشان از گریتینگ استفاده می کنند. در این موارد به علت عبور و مرور مداوم لیفتراک در محیط کارخانه باید از گریتینگ های مستحکم و با ضخامت تسمه بالا استفاده نمود. البته اکثرا از گریتینگ های فایبرگلاس استفاده می کنند. که این نوع گریتینگ برای آن دسته مناسب تر می باشد.

گریتینگ در شهرسازی: امروزه نیز با توجه به احساس نیازی که مشاهده می گردد، استفاده از گریتینگ در صنعت شهرسازی در حال دست یابی با جایگاه خود است.

طراحان ساختمان: با توجه به الزامی بودن ایجاد پله فرار برای ساختمان های مرتفع مجبور هستند پله های رفت و برگشتی را طراحی کننده که علاوه بر دارا بودن اطمنیان، هزینه ها را کاهش دهد. لذا استفاده از سازه های فولادی و کف پوش گریتینگ بهترین گزینه می باشد.

لذا پس از ساخت سازه پله، نوبت به کف پوش آن می رسد. معمولا گریتینگ را به عنوان پاگرد و پله های آن استفاده می کنند.

پل سازی: با نگاهی به کف پوش بعضی پل های شهری دیده شده است که بعضی از آنها با استفاده از گریتینگ پر شده اند. این نشان دهنده اطمینان بوجود آمده است.

دریچه های فاضلاب شهری: برخی دریچه های فاضلاب شهری توسط شهرداری قزوین با استفاده از گریتینگ های قدرمتندی ساخته شده اند که علاوه عبور و مرور انسان از روی آن، اتوبوس های شهری بدون مشکل از روی آن عبور می کنند. برای انجام امور مربوطه مانند رفع گرفتگی فاضلاب دریچه هایی لولایی روی این گریتینگ ها در نظر گرفته شده است تا مشکلی در آینده پیش نیاید.

تماس با ما

  •  اراک - شهرک صنعتی شماره 3 خیرآباد - انتهای خیابان نام آوران غربی - جنب تصفیه خانه - ساختمان شرکت نیکو فن پرشین
  • تلفن: 08633553908
  • فکس: 08633553907
  • همراه: 09186247765

معرفی گریتینگ

شبکه های فولادی در حقیقت صفحات مشبکی هستند که علاوه بر امکان عبور هوا و نور از خود از استحکام بالایی برخوردار هستند که از برخورد دو تسمه و یا تسمه و میلگرد در یکدیگر و جوش خوردن آنها بوجود می آید.یکی از مهمترین مزایای استفاده از آنها، استحکام بالای آن به نسبت وزن کم می باشد. در واقع استفاده از این صفحات طبق اصول استاندارد طراحی ضخامت و مشخصات فنی، باعث حصول سطحی مستحکم با وزنی کم می شود.از موارد استفاده آن می توان به استفاده در مخازن نفت و گاز، سکوهای نفتی، کشتی سازی، راه پله های فرار، پله های اسپیرال (گردان)، سازه های فلزی، دریچه های کانال و ... اشاره کرد.

سفارش گریتینگ

قیمت نهایی، مدت زمان تحویل و میزان بار قابل تحمل، با توجه به مشخصات فنی، شکل هندسی، جنس و وزن آن و نیز نوع پوشش گریتینگ محاسبه می گردد. شرکت نیکو فن پرشین با طراحی و تولید گریتینگ بدون محدودیت در شکل هندسی و ابعاد، آماده همکاری با تمامی صنعتگران فعال در این حیطه می باشد. برای استعلام و ارسال سفارش خود هم اکنون اقدام نمایید.

قیمت گریتینگ